ویتنام

ویتنام (آسیا)

جمهوری سوسیالیستی ویتنام کشوری است در جنوب شرقی آسیا که یکی از بیشترین رشدهای اقتصادی را در منطقه خود دارد و تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۰ به کشوری توسعه‌یافته تبدیل شود.

ویتنام از شمال با کشور چین، از شمال غرب با کشور لائوس و از جنوب غرب با کشور کامبوج در همسایگی میباشد. در جنوب این کشور دریای جنوبی چین قرار گرفته است.

آب و هوای ویتنام
 

آب و هوای ویتنام در جنوب حاره ّ ای و در شمال موسمی با بارانهای دو گانه و موسمی میباشد و میانگین رطوبت هوای ویتنام در طول سال در این کشور 84 درصد است . ویتنام علیرغم واقع شدن در منطقه حارّه ای ، به سبب قرار گرفتن در عرض های جغرافیایی مختلف و همچنین بر خورداری از مناطق با ارتفاعات گوناگون از آب و هوای مختلفی برخوردار میباشد. هانوی پایتخت ویتنام به شهر دریاچه ها نیز شهرت دارد و قریب به 50 دریاچه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف هانوی به چشم میخورد. گسترش شهر نشینی و رشد ارزش زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز تجاوز به حریم این دریاچه ها را شدت بخشیده است بنحوی که در دهه های اخیر تعدادی از دریاچه های شهر هانوی خشک شده است.

 
پایتخت و شهر های مهم ویتنام
 

شهر هانوی پایتخت ویتنام در شمال این کشور و در کنار روخانه سرخ قرار گرفته است. مقامات ویتنامی مدعی هستند هانوی شهری قدیمی و برخوردار از سابقه 1000 ساله میباشد. هانوی مرکز اداری ویتنام است و وزارتخانه ها و مرکزیت سایر نهادهای حکومتی ویتنام در این شهر قرار گرفته اند. اما از حیث اقتصادی و تجاری در رده دوم بعد از شهر هوشی مین قرار دارد جمعیت هانوی در سال 2009 حدود 3.145.300 میلیون نفر تخمین زده شده است. دومین شهر مهم ویتنام هوشی مین در جنوب ویتنام قرار گرفته است. تا پیش از سال 1975 میلادی و سقوط حکومت جنوب ویتنام، سایگون پایتخت حکومت جمهوری ویتنام بود که با وحدت ویتنام شمال و ویتنام جنوبی و حاکمیت کمونیستی بر سراسر کشور ، سایگون به احترام هوشی مین رهبر فقید ویتانم تغییر نام یافت اما مردم ساکن در جنوب ویتنام هنوز از این شهر با نام سایگون یاد می کنند ضمن آنکه بخش مرکزی شهر هوشی مین نیز کماکان سایگون نام دارد سایگون مرکز فعالیت های تجاری و اقتصادی ویتنام میباشد و از دیر زمان بخش اعظم فعالیت های تجاری را در خود جای داده است .

0
 • پایتخت: هانوی
 • واحد پول: دونگ
 • زبان رسمی: ویتنامی
 • شهرهای مهم: هوشی مین
 • جمعیت: 90,000,000 نفر
 • هانوی دومین شهر بزرگ ویتنام، با مساحت ۳۳۲۹ کیلومتر مربع، مهد تاریخی ۳۰۰۰ ساله است. هانوی از زمان‌های دور یعنی از پادشاهی تانگ لانگ (Thang Long)...

  مشاهده بیشتر

گروه:

 • نین بین (Ninh Bình) احتمالاً محبوب‌ترین گزینه در میان سفرهای روزانه از هانوی باشد و این محبوبیت هم تعجبی ندارد. تپه‌های آهکی، رودخانه‌های مارپیچ و...

  مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *