دوسلدورف

دوسلدورف

درباره دوسلدورف می توان گفت این شهر با مساحت ۲۱۷ کیلومترمربع، هر کیلومترمربع، در غرب آلمان و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است. این شهر، مرکز ایالت نورد راین وستفالن و بندری در محل تلاقی رودخانه های راین و دوسلی است. دوسلدورف، یکی از زیباترین و تمیزترین شهرهای آلمان است. در سال ۲۰۰۷، شهر دوسلدورف از نظر امکانات زندگی، برترین شهر آلمان و پنجمین شهر در سرتاسر بوده است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می کند.

در قرون ۷ و ۸ میلادی، این شهر، منطقهې ماهیگیری و کشاورزی بود و در سال ۱۲۸۸ کنت ادولف پنجم ، این روستا را به شهر تبدیل کرد. دوسلدورف در سال های ۱۸۰۵ و ۱۸۱۵، از مراکز حکومت ناپلئون بود و پس از شکست ناپلئون در سال ۱۸۱۵، تحت فرماندهی پروسی ها درامد و در سال ۱۹۴۶، مرکز ایالت نوردراین، وستفالن شد. دوسلدورف در منطقه ی صنعتی بزرگ راین، روهر واقع شده و مرکز مهم مالی و صنعتی است که شعب مرکزی چند شرکت مهم، از جمله هنکلی، تیسن ال تی یو (LTU) در آن، واقع است.

این شهر، یکی از مراکز حصار برتر ارتباطات آلمان، سومین مرکز تجارت در اروپا بعد از لندن و پاریس، و مرکز صنعت مد و تبلیغات است. دوسلدورف، بازار تلفن همراه آلمان را هدایت می کند و از این رو، دفاتر تجاری شرکت های بین المللی بسیاری، از جمله ان تی تی ، اریکسون ، نوکیا وجی تی اس در این شهر قرار دارد. در شهر دوسلدورف، حدود ۱۷۰ موسسه ی مالی ملی و بین المللی و حدود ۱۳۰ دفتر بیمه و یکی از بزرگترین مراکز بورس آلمان وجود دارد. این شهر، به عنوان یکی از مراکز هنرهای زیبا در جهان، مطرح است.

0

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *