صفحه اصلي اطلاعات توريستي تورها رزرو هتل اخبار درباره ما تماس با ما
فارسي     English   
خبرنامه
ايميل:

ثبت نام براي خبرنامه و SMS

اماكن توريستي
شاهچراغ
تکیه معاون الملک
شهر سوخته
موزه سردارجنگل
حتا

بندر انزلي
شهرستان بندر انزلي از شهرستان‌هاي استان گيلان در شمال ايران است. شهر بندر انزلي مرکز اين شهرستان است که در 40 کيلومتري شمال رشت قرار گرفته‌است. از مناطق ديدني اين شهرستان ميتوان از تالاب بندر انزلي، موج شکن، جزيره و گل لاله ياد کرد.

بندر اَنزَلي يکي از شهرهاي ساحلي درياي خزر و واقع در استان گيلان ايران است. در دوران سلطنت خاندان پهلوي اسم آن به «بندر پهلوي» تغيير داده شده بود ولي بعد از انقلاب ۵۷ اسم ديرين خود -«انزلي» - را بازيافت. بندر انزلي از ديرباز به عنوان يکي از مبادي ورود و خروج و ارتباط با اروپا به شمار مي رفته به گونه اي که لقب دروازه اروپا به آن اطلاق مي شد.به همين دليل نيز در دوره قاجار تعداد بسياري از روس ها، گرجي ها و ارامنه در آن زندگي کرده و رفت و آمد مي کرده اند. سابقه کشتيراني در انزلي 350 سال و شيلات نيز در اين ناحيه قدمت 160 ساله است.

بيش از 20 هزار مسافر در يک قرن پيش از اين بندر به روسيه و ساير کشورها تردد مي کرده اند. در اين دوران 482 فروند کشتي تجاري از روسيه در اسکله بندر انزلي پهلو مي گرفته است . انزلي اولين شهر ايران بود که در سال 1900 ميلادي داراي روشنايي برق شد و دو سال قبل از آن داراي شبکه ارتباط تلفن بوده است. پل غازيان ، کاخ ميان پشته ، برج ساعت ، موج شکن ، فانوس دريايي ، اسکله ، پناهگاه حيات وحش ، تالاب بين المللي بندرانزلي به وسعت 18 هزار هکتار همراه با پرندگان دريايي و نيلوفر آبي و بسياري از جزاير کوچک و بزرگ و همچنين بازار هفتگي و سواحل زيباي ماسه اي از جاذبه هاي جهانگردي و آثار تاريخي بندرانزلي مي باشد.

در زمان جنگ دوم جهاني توسط دولت شوروي مورد حمله هوايي قرار گرفت همچنين تعداد بسياري از سربازان و افسران لهستاني کشته شده در جنگ دوم جهاني در اين شهر به خاک سپرده شده اند. محل آرامگاه اين افراد در قبرستان لهستاني ها روبروي قبرستان اصلي شهر واقع گرديده است.

بندر انزلي به عنوان يکي از بنادر تجاري ايران و مهمترين بندر شمالي کشور است. از جاذبه‌هاي آن مي‌توان به سواحل درياي خزر ، مرداب انزلي و جزيره هاي آن اشاره کرد.

تالاب يا مرداب انزلي اززيباترين مردابهاي خاور ميانه بوده و از نظر زيست محيطي حايز اهميت است.تالاب انزلي درسال ‪ ۱۳۴۹در کنوانسيون رامسر به عنوان تالاب بين‌المللي شناخته شد.البته با اينکه اسم اين طالاب بر گرفته از شهرستان بندر انزلي ميباشد،قسمت اعظم و مهم اين تالاب در صومعه سرا واقع است .

ماهيگيري و کشاورزي (برنجکاري) از جمله موارد مهم تأمين درآمد اين شهر به صورت سنتي مي‌‌باشد.

  
  

  
سفيدكنار

هتل سفيد کنار در ساحل نيلگون خزر با چشم انداز کم نظير با موج شکني زيبا در کيلومتر 5 جاده آستار هتل زيباي سفيد...


  

 

 
Powered By www.sama-agency.com