صفحه اصلي اطلاعات توريستي تورها رزرو هتل اخبار درباره ما تماس با ما
فارسي     English   
خبرنامه
ايميل:

ثبت نام براي خبرنامه و SMS

هتل ها
بادله
اینتر – کنتیننتال
دريا
اطلس
ايران

حتا
حتا دهستان آبادي از توابع امارت ( دبي ) در امارات متحده عربي مي‌باشد. دهستان حتا در فاصلهٔ ۱۱۵ کيلومتري جنوب شرقي شهر دبي واقع شده‌است.
روستاي حتا روستايي است بسيار قديمي که تاريخ آن به دوره قبل از اسلام مي‌گردد، پيشينهٔ اين روستا به ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پيش بر مي‌گردد. خانه‌هاي قديمي دهستان «حتا» بطور عجيبي ساخته شده‌است، بعضي از خانه‌ها فقط در ساخت آن سنگ به کار برده‌اند بدون ساروج و يا گِل ولاي، بقاياي خانه‌هاي که بجا مانده‌است نشان مي‌دهد که فقط از سنگهاي خوشکي که از ته دره عميق «حتا» آورده‌اند ساخته‌اند، سنگها روي هم چيده‌اند و سقفش با چوب درختان کوهي که از ارتفاعات کوه‌هاي اطراف خود بوده آورده‌اند وسقف خانه را با آن پوشانده‌اند. روستاي باستاني «حتا» بر فراز کوه حجر ساخته شده‌است، در دوران گذشته اين منطقه «الحجرين» ناميده مي‌شده‌است، نسبتاً به وجود دوکوه بلند در دوطرف روستا. بر فراز اين دو کوه دو «برج» وجود دارد که نگهبانان در شبها در آنها پاس مي‌دادند. امروزها دهستان حتا يکي از مراکز مهم گردشگري دبي به شمار مي‌آيد.

قلعه حتا
قلعه حتا يکي از قلعه‌هاي تاريخي ومشهور منطقه‌است. اين قلعه در سال ۱۸۹۶ ميلادي توسط شيخ مکتوم بن حشر آل مکتوم ينيادگذاري شده‌است. همچنين مسجدي تاريخي در نزديکي قلعه وجود دارد که تاريخ بناه آن به ۲۰۰ سال پيش بر مي‌گردد. مسجد وقلعه هردو توسط حکومت دبي باسازي شده‌اند.

  هتل ها
  

 

 
Powered By www.sama-agency.com