صفحه اصلي اطلاعات توريستي تورها رزرو هتل اخبار درباره ما تماس با ما
فارسي     English   
خبرنامه
ايميل:

ثبت نام براي خبرنامه و SMS

اماكن توريستي
پارک ساحلی بیست و چهار متری
قره‌ کلیسا
موزه رشت
قلعه فورگ
مسجد نگارا

مالزي
فدراسيون مالزي کشوري است در خاور دور. پايتخت آن کوالالومپور است ولي مرکز حکومت و وزارت‌خانه‌هاي اين کشور در شهر جديد پوتراجايا واقع است. مالزي عضو سازمان ملل متحد و اتحاديه کشورهاي همسود مي‌باشد.
کشور مالزي در جنوب شرقي آسيا واقع شده و از لحاظ جغرافيائي از دو قسمت کاملاً جدا تشکيل شده. ميان ۱ تا ۷درجه عرض شمالي و ۱۰۰ تا ۱۱۹ درجه طول شرقي قرار دارد.
کشور مالزي درجوارکشورهاي اندونزي؛ پادشاهي برونئي و تايلند قرارداشته و توسط درياي چين جنوبي به دو قسمت منفک ازهم تقسيم شده است.مساحت اين کشور329750 کيلومترمربع(شصتمين کشور جهان) بوده و زبان رسمي آن باهاسا مالزي مي‌باشد.

دين
مسلمان ۵۳ ٪ بودايي ۲۱ ٪ مسيحي ۱۰ ٪ هندو ۶ ٪ ساير ۱۰ ٪

مردم
ساکنين کشور مالزي از سه نژاد مالايي (۶۰٪)، چيني (۲۷٪)، هندي (۱۲٪) و غيره (۱٪) تشکيل شده است.

فرهنگ
مردم مالزي افرادي بسيار خون گرم و ميهمان نواز هستند . ايراني ها را بسيار دوست دارند. مسلمانها داراي رستورانها و فروشگاه هايي هستند که با آرم حلال مشخص مي شوند. هندو ها و چيني ها به بودا معتقد هستند.
با توجه به طبيعت بخشنده اين سرزمين بومي ها که اکثرا مسلمانند داراي اخلاقي خوش و دست و دل باز هستند. داراي نظم و ترتيب در کارها به شکل کاملاً اروپايي مي باشند. که با توجه به سرمايه گذاريهاي شرکت هاي ژاپني در اين کشور و نظارت و مديريت ژاپني ها اين نظم در تمام جا ها مشهود است. تنها قمار خانه کشور هاي مسلمان در اين کشور و در بلنداي تله کابين شهر گنتينگ مي باشد که ورود مسلمانان مالائي به آن ممنوع است. مالزي کشوري است کاملاً تفريحي و بسيار زيبا که در سال ۲۰۰۶ معادل ۲۲ ميليون نفر توريست را پذيرا بوده است. جمعيت اين کشور ۲۸ ميليون مي باشد.

  شهرها
کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت کشور مالزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور...


  شهرهاي بيشتر ...

 

 
Powered By www.sama-agency.com