صفحه اصلي اطلاعات توريستي تورها رزرو هتل اخبار درباره ما تماس با ما
فارسي     English   
خبرنامه
ايميل:

ثبت نام براي خبرنامه و SMS

هتل ها
مهمانسراي سمنان
كادوس
بوعلي
كوثر
گراند هتل اُنتور

جزيره کيش
کيش نام جزيره ايست از توابع بخش کيش شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان ويکى از نقاط ديدني استان هرمزگان در جنوب ايران. در گذشته اين جزيره را به نام قيس مي خواندند . شکل اين جزيره بيضوي مانند است. و در ۱۲ کيلومتري ساحل شيبکوه واقع شده‌است. روايت است که بعد از طوفان نوح (ع) جزيره کيش اولين نقطه اي بود که سر از آب در آورد.

جغرافياي کيش
طول جزيره کيش در حدود ۱۲ کيلومتر از جهت مشرق تا مغرب، و عرض آن ۷ کيلومتر، و مساحت آن ۹۰ کيلومتر مربع است. جزيره کيش بشکل بيضي ميباشد و به جهت همين هم کيش که به معناي زه کمان ميباشد نام گرفته است. و ۱۲۰ قدم از سطح دريا ارتفاع دارد. ارتفاع وسط جزيره از اطرافش بيشتر است، اما ارتفاع اطراف کيش از سطح آب در بعضي نقاط از يک متر هم کمتر است. در قسمت شمالي جزيره آب زيرزميني اش شيرين است. باغ‌هاي نخل خرما در کيش وجود دارد. چاه‌هايش کم عمق است به اندازه‌اي که در بعضي جاها عمق چاه از يک متر هم کم تر است. و در شمال شرقي جزيره آب بسيار شيرين وجود دارد.

جمعيت
جمعيت جزيرهٔ کيش، بر طبق سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ ، برابر با ۲۰٬۶۶۷ نفر بوده‌است که در شهر کيش ساکن هستند.

محدوده کيش
از جنوب غربي روستاي گرزه و در ۲۷ کيلومتري بندر چارک و در خليج فارس واقع شده‌است. در جزيره کيش کاخي بسيار بزرگ وزيبا وجود دارد، اين کاخ را «محمدرضاشاه پهلوي» آخرين پادشاه ايران بنيان نموده است.

جزيره کيش يکي از محبوب‌ترين نقاط گردشگري در ايران است که سالانه پذيراي صدها هزار تن از گردشگران عمدتاٌ ايراني است. کيش همچنين يک شهر مدرن و زيباست که داراي هتل‌هاي فراوان و زيبا، از جمله هتل بزرگ داريوش، بازارها و مراکز خريد متعدد، و مکانهاي ديدني و تفريحي فراوان است. در فرودگاه بين الملي کيش روزانه ده‌ها پرواز داخلي و بين المللي انجام مي‌شود.

فاصله بندر لنگه تا کيش از راه دريا و توسط قايق، حدود ۹۰ دقيقه‌است. فاصله مستقيم کيش تا بندر عباس ۴۰۰ کيلومتر، و فاصله آن تا دوبي ۲۰۰ کيلومتر است.

کيش يکي از مهم‌ترين مناطق آزاد تجاري ايران است و توسط سازمان منطقه آزاد کيش اداره مي‌شود.

آثار باستاني کيش
در جزيره کيش روستاي است بنام حريره اين روستا خالي از سکنه‌است بوميان جزيره ميگويند که حريره نام بانويي بوده که ملکه شهر بود - تقريبا تمام شهر ويرانه است و فقط بخشي از شهر که عمارت کاخ بانوي حريره بوده مرمت شده، تاريخ اين روستا به دوره قياصره بر مي‌گردد. ساکنان روستاي مجاور اين روستا روايت مي‌کنند که در شب کسي نمي‌تواند در روستا بماند، چون در شب آوازهاي عجيب وغريب در آنجا شنيده مي‌شود. در اين روستا آثاري از دوران بسيار دور برجاي مانده‌است.

حاکمان کيش در دوران قديم
حاکماني که در سابق بر اين جزيره حکمران بودند از نسل شخصي هستند بنام «قيس» اين شخص از شهر (سيراف) که در منطقهٔ «بني خالد النصوري» قرار دارد آمده بودند. آخرين حاکم جزيره کيش يا (قيس) که از نژاد قياصره بوده‌اند: ملک سلطان بن ملک قوام الدين بن ملک تاج الدين بن ملک شاه بن قيس بن ملک جمشيد. ايشان بدست سيف الدين ابونصر علي بن کيقباد حاکم جزيره «هرمود» بأمر اتابک ابوبکر در تاريخ ۱۲ جمادي الثاني از سال ۶۲۶ هجري قمري بقتل رسيد، و با کشته شدن ملک سلطان آخرين حاکم کيش، حکم سلاله قياصره بر کيش براي هميشه پايان يافت.

  
شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران...


درخت انجیر معابد کیش

درختان انجیر معابد(لور) کیش ، بعنوان گنجینه‌ای طبیعی ، جذاب و زیبا می‌باشد که عمر آن بین 500 تا 600 سال براورد...


  

  
شايگان

هتل شایگان به مساحت11000 متر مربع (از 15000 متر مربع کل هتل ) دراواخر سال 1381 خورشيدي بنا گرديده...


  

 

 
Powered By www.sama-agency.com